Lego Minecraft – czy warto zainwestować?

lego-blocks-2458575_960_720

LEGO, aby nie zostać w tyle przy potędze gry Minecraft, postanowiło wyprodukować klocki z tą grą. Nie ma się czemu dziwić. Jeden potentat chce dorównać drugiemu, w sensie Minecraft, to gra, w którą grają wszyscy. Co za tym idzie – dorośli mogą szukać klocków, które będą mogli sprezentować swoim dzieciom, a które pozwolą odzwierciedlić ich pasję do tej gry. LEGO postarało się bardzo z racji tego, że w sprzedaży pojawiły się nie tylko pojedyncze figurki ich produkcji, ale również całe zestawy, dzięki którym bez problemu da się wybudować poszczególne światy. Dzięki temu, że trzeba wszystko wybudować samemu, należy przyznać, że LEGO pobudza wyobraźnię. Poza tym dzięki tej zabawie, rodzice mogą wraz z dziećmi nawiązać wspólny kontakt i razem spędzić czas. Zanim jednak zaczniemy się bawić, dobrze byłoby dowiedzieć się, jakie zestawy klocki LEGO Minecraft proponuje nam producent.

Warto zauważyć, że klocki LEGO to doskonała alternatywa dla monitora komputera, który, nie ma co ukrywać – psuje oczy, a co za tym idzie – nie jest zbyt szczęśliwy dla młodszych dzieci. Dzięki takim zestawom młodsze dziecko może tak samo rozwijać wyobraźnię, a przy tym nie przyzwyczajać się do całodniowego siedzenia przed komputerem.

Modele LEGO,w które warto zainwestować

Wiadomo, że LEGO jest taką potęgą wśród klocków, że nie mogła pozwolić sobie na pozostanie w tyle. W ich kolekcji można odnaleźć zatem wiele zestawów, które pozwolą na budowanie poszczególnych światów i plansz Minecraft. Do najnowszych i najpopularniejszych należą: LEGO MINECRAFT, klocki Farma, w skład których wchodzą:

– określone zwierzęta (w tym przypadku krowa i owca),

– figurka głównego bohatera gry (w tym przypadku jest to Steve z akcesoriami),

– szkielet,

– dyniowy hełm,

– stół warsztatowy,

– 2 sztuki pochodni,

– ogrodzenie,

– trzcina cukrowa,

– wodospad,

– pszenica (niedojrzała i dojrzała),

– marchew

– drzewo.

Jak więc widać elementów jest sporo. Aby je odpowiednio poukładać, należy się nieźle napocić i dobrze zastanowić, żeby wszystko miało przysłowiowe „ręce i nogi”. Co za tym idzie – szare komórki będą musiały być maksymalnie wytężone. A przecież o to właśnie chodzi, aby dziecko nauczyło się kreatywnie i logicznie myśleć. Do tego, jak wcześniej zostało wspomniane – z pewnością będzie to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Taka zabawa na pewno zbliży do siebie obie strony.

 

Tags:
Deborah Evans