Lego Minecraft – świetny prezent dla najmłodszych

lego-708088_960_720

Gry dla najmłodszych, to chyba najbardziej przyjazne strony internetowe. Jest ich mnóstwo, jednak nie powinniśmy naszych dzieci zbyt często dopuszczać do komputera. Nie tylko nie popsują sobie wzroku, ale również będą potrafiły bawić się czymś innym. Łatwiej oczywiście jest posadzić dziecko przed komputerem i mieć święty spokój. Rodzice mogą zauważyć, że na stronach internetowych można odnaleźć nie tylko gry płatne, ale również darmowe, które mają dzieci nie tylko bawić, ale również uczyć.

Firma LEGO, której klocki można odnaleźć na całym świecie, zajęła się również tworzeniem gier z klocków dla najmłodszych. Z racji tego, że Minecraft również jest grą, w którą grają na całym świecie, LEGO stworzyło również zestawy gier dla najmłodszych.

Rodzaje gier, jakie oferuje LEGO

Jak wcześniej zostało wspomniane, LEGO, aby nie pozostać producentem jednego asortymentu, postarało się o to, żeby dzieci bawiły się nie tylko klockami, ale także miały możliwość grania w gry.

Każdy rodzic życzyłby sobie, żeby jego dziecko miało wspaniale rozwiniętą wyobraźnię. Minecraft, to gra, która rozwija nasze dzieci. Z pewnością na sklepowych półkach odnajdziemy wiele rodzajów LEGO, które pozwolą nam zbudować światy, o których nam się nie śniło.

To, co wyróżnia jeszcze grę spośród innych, to możliwość poznawania świata. Dziecko na pewno nauczy się, jak żyć w normalnym świecie (dzięki hodowaniu różnego rodzaju zwierząt i pokonywaniu przeciwności losu). Co ciekawe i zarazem bardzo pouczające – aby w nim funkcjonować, musi go zbudować od podstaw. Dorośli, przyzwyczajeni do tego, że naturalny świat jest piękny, mogą stwierdzić, że ten, który oferowany jest przez grę jest bardzo ograniczony i brzydki, ponieważ buduje się go z kanciastych sześcianów. Jednak muszą oni pamiętać, że dla małego dziecka góra nie będzie stertą sześcianów, a prawdziwą górą, las będzie lasem, a morze będzie morzem. Trzeba bowiem pamiętać, że wyobraźnia dziecka nie zna granic. I właśnie miłośnicy LEGO i gier stworzonych z klocków to wiedzą.

Aby dziecko zbyt szybko nie znudziło nowymi klockami, ich twórca zapewnił możliwość budowania na swój sposób wielu rzeczy. Nie trzeba koniecznie dostosowywać się do tego, co narysowane jest na pudełku. Dziecko może bawić się po swojemu, a co za tym idzie – budować różnego rodzaju fabryki, domy i wiele innych rzeczy. Dzięki temu rodzic ma pewność, że zabawa z grą LEGO Minecraft w małym człowieku kształtuje umiejętność konstruowania i planowania. Warto zatem kupić maluszkowi takie klocki LEGO. Będzie to dla niego świetna zabawa. Co więcej, poprzez nią nauczy się bardzo dużo.

 

Tags:
Deborah Evans