Książki o Minecraft – przegląd

lego-1044891_960_720

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli chcemy dokładnie poznać świat jakiejkolwiek gry i być najlepszym graczem, nie wystarczy przeczytać jedną książkę. Owszem, jeżeli chodzi o Minecraft, to z kompendium dowiemy się wszystkich podstawowych rzeczy, które z pewnością ułatwią nam rozpoczęcie przygody. Jeżeli jednak jesteśmy perfekcjonistami i podstawy nam nie wystarczą, wówczas należy rozejrzeć się za innymi pozycjami, które pomogą nam poznać szczegóły gry. Poza kompendium powinniśmy zatem postawić jeszcze na kilka innych pozycji książkowych.

Jakie książki o Minectraft mogą nam się przydać?

 

Poza wspomnianym wcześniej kompendium wiedzy o Minecraft książka, warto również przeczytać kilka innych książek, z których dowiemy się szczegółowo, jak walczyć albo hodować zwierzęta. Należą do nich:

– “Minecraft. Buduj mechanizmy i twórz własne mody. Przewodnik mistrza” – dzięki tej książce gracz pozna nie tylko fenomen całej gry, ale przede wszystkim pozna pewne triki, które ułatwią mu każdą rozgrywkę. Gracz dowie się na pewno: jak zdobyć czerwony pył, Poza podstawowymi informacjami gracz po przeczytaniu tej książki nauczy się, jak tworzyć rozszerzenia do gry. Powyższe tematy to podstawowa wiedza, którą musi posiąść każdy człowiek, który myśli o rozpoczęciu gry.

– “Minecraft. Poradnik dla wojowników” – jest to kolejna pozycja, którą musi przeczytać każdy wojownik Minecraft. Dzięki niej czytelnik poznaje techniki walki, które pozwalają mu na przetrwanie w nieprzyjaznym wirtualnym świecie. Wiedza, jaką gracz posiądzie po przeczytaniu tego podręcznika, pozwoli mu skutecznie walczyć z potworami i oczywiście nieprzyjacielem. Dzięki tej książce, gracz na pewno nauczy się odpierać ataki innych graczy. Poza technikami walki, książka definiuje, jak budować twierdze, tworzyć zbroje i broń. Dodatkowo autor zdradza, w jaki sposób przygotować sprytne pułapki, dzięki którym będziemy mogli pokonać wroga. To i wiele innych przydatnych rzeczy można odnaleźć w tej pozycji, dlatego tak ważne jest, aby mieć ją pod ręką, kiedy będziemy grać w Minecraft.

– “Minecraft. Poradnik dla budowniczych” – jak budować twierdze i inne obwarowania, dowiemy się z pozycji dla wojowników. Jak budować pozostałe rzeczy, dowiemy się właśnie z tej książki. Na pewno nauczy nas ona, jak budować statki i inne budowle. Znajdziemy w niej również przykładowe budowle, które mają za zadanie pobudzić wyobraźnię gracza.

Powyższe pozycje, to jednak nie wszystko. Jeżeli chcesz stać się ekspertem, należało będzie stworzyć osobną biblioteczkę, która pozwoli na poznanie wszystkich tajników gry. Być może nie wystarczy jedna półka w pokoju, ponieważ pozycji jest tak wiele. Tutaj zostały wymienione najważniejsze.

 

Tags:
Deborah Evans